Muhasebe Sgk

Kripto Para Birimi Nedir.

Kripto Para Birimi Nedir.

Kriptografi ile korunan dijitalleştirilmiş bir para birimidir. Geliştirilmiş alt yapısı ile finansal
dolandırıcılığı ve çift harcamayı pratik olarak imkânsız hâle getirir. Birçok kripto para
birimi, dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından uygulanan halka açık bir veri tabanı olan Blockchain teknolojisinden yararlanır.

2008 tarihinde hayatımıza giren Bitcoin, çevrimiçi finansal piyasada devrim yaratan bir tür kripto paradır. Döviz değeri bir algoritma tarafından belirlenen ve finans açısından inanılmaz yenilikçi bir kavramdır. Herhangi bir yönetim merkezi olmamakla beraber, herkese açık ve şeffaf bir kripto para birimidir. Bitcoin dünya kaynağı 21 milyon ile sınırlıdır.

Her ne kadar ilk piyasaya çıkış amacı ” sanal para birimi ” olsa da, 2015 tarihinden beri borsa yatırımcılarının yoğun ilgi ve talebi ile karşılaşan Bitcoin, artık bir yatırım aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yerli yabancı yüzlerce borsa da işlem gören Bitcoin, Türk yatırımcıların da gözdesi olmuş durumda.

Bitcoin kullanmak ve alım satım işlemi yapabilmeniz için, öncelikle ” wallet ” dediğimiz sanal cüzdana sahip olmanız gerekiyor. Cep telefonu , bilgisayar veya laptop cihazınıza uygulamasını yükleyerek, bu işlemi yapabilirsiniz.. Cüzdan oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Kişiler bilgilerinizi, adres veya iletişim bilgilerinizi yazma zorunluluğunuz yoktur. Bu işlemi tamamladıktan sonra, artık Bitcoin alım satımı hazırsınız demektir.

“Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bilgi amaçlı yayınlanmıştır.”

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Muhasebe SGK, Sosyal Güvenlik ve Finans Alanında Blok Yazılar İçerir. Hiç Bir Kurum ve Kuruluş İle İlgimiz Yoktur.